Viděno hmatem - Léto 2007
SK SLAVIA PRAHA odbor zrakově postižených

vIDĚNO HMATEM - léto 2007

Vážení přátelé,

mnozí z Vás jistě už netrpělivě očekáváte konkrétní informace o tradičních letních akcích, a tak po jistých komplikacích, kdy mi nevyšlo několik uvažovaných ubytovacích zařízení, přicházím s dobrou zprávou, že dostojím svým slibům a obě akce, tedy cyklistická i týdenní letní proběhnou tam, kde jsem avizoval. Nyní už blíže k jednotlivým akcím:

CYKLOAKCE - Litovelské Pomoraví, Litovel 3. - 8. 7. 2007

Akce tradičně zaměřená na cykloturistiku (není podmínkou) v regionu. Základnou a místem ubytování bude samotné srdce Litovelského Pomoraví - město Litovel. Odtud budeme každý den vyrážet na jednodenní ertapy. Protože jsem se již ráčil v tomto směru vybavit, budu letos fušovat i do cyklotras. Ty budou koncipovány tak, aby nikoho neuhnaly (musím brát ohled především sám na sebe), a přitom abychom viděli maximum možného z atraktivních památek přírodních i architektonických, případně technických. Vždy večer si ujasníme, kam pojedem následující den, připraveno bude několik alternativ, přičemž v záloze bude i "mokrá" varianta v případě nepřízně počasí. Již nyní mám nějaké materiály o zdejším regionu, mohu případně zapůjčit. Předesílám, že každý si bude moci zorganizovat vlastní program dle libosti, chci tím jen říct, že vždy bude nějaká trasa - minimálně mnou - připravena. Zůstanu-li s návrhem trasy osamocen, věřím, že se budu moci k někomu přídat. Rozhodně navštívíme lužní lesy kolem řeky Moravy, hrad Bouzov, Mladečské jeskyně, město Olomouc, poutní místo Svatý Kopeček včetně místní ZOO a další zajímavá místa.

Ubytování bude zajištěno přímo ve městě na náměstí (které se s podivem nejmenuje Masarykovo, ale Přemysla Otakara) v hotelu Záložna. Ale pozor, název sám zní honosně, ale ubytování je turistického typu, nám však jistě plně vyhoví. Cena za celý pobyt je 950,-Kč. Prosím Vás o potvrzení účasti a předáním uvedené částky do konce června. Jinak v Litovli jsou samozřejmě k dispozici veškeré služby, jako pošta, banky, informační turistické centrum, vlaková i autobusová doprava, obchody atd.

Doprava na místo bude upřesněna později. Vlakem se každopádně pojede z Prahy kolem poledne do Zábřehu na Moravě a odtud osobákem do Červenky. Z Červenky je to na místo už pouhopouhé 4 km. Teda, né že by do Litovle nejel vlak, ale další přestup by už asi zaváněl inzultací mé osoby a navíc narvat 20 kol do motůrku by šlo pouze s vyloučením kaštanstva.

VELKÁ LETNÍ AKCE - České Středohoří, Libochovany 4. - 11. 8. 2007

Malebná obec  na půli cesty mezi Ústím nad Labem a Litoměřicemi na pravém břehu Labe nám bude na týden domovem při letní akci. Ubytování je zajištěno v nové ubytovně (prochází teprve kolaudačním řízením, ale jsem s paní starostkou dohodnutý, že půjdem do rizika...) s veškerým - a zcela novým - vybavením. Pokud kapacita ubytovny nebude postačovat, naše méně pohodlná část se odsune do tělocvičny v té samé budově a bude samozřejmě i nadále využívat zázemí ubytovny.

Náplní akce bude turistika (možno též cykloturistika) v regionu Českého Středohoří, a to na pravém i levém břehu Labe. Jistě nás nemine výšlap na Milešovku (nejvyšší vrchol ČS), navštívíme hrad Střekov, město Litoměřice, možný je výlet do Českosaského Švýcarska či do Drážďan. Cena za celý pobyt je 1. 100,-Kč (v tělocvičně pak samozřejmě nižší - ještě časem upřesním). Prosím, přihlašte se nejlépe do konce června a předejte mi peníze, vyjímečně je možná individuální dohoda. Doprava dle pozdějšího upřesnění vlakem až na místo, nebo individuální.

Věřím, že pojedete a nebudete sedět doma. Hezký den všem přeje

Michal Ř. - Říza 


Případné dotazy a připomínky můžete psát na adresu: sk.slavia.ozp@centrum.cz