Kuželky
SK SLAVIA PRAHA odbor zrakově postižených
Vedoucí: REICHEL Jiří

Jak se hrají kuželky

Velmi oblíbeným sportem mezi zrakově postiženými jsou kuželky. Hraje se na běžných kuželnách, bez jakýchkoliv technických úprav.
Zrakově postižení kuželkáři hrají pouze do plných, zatímco vidomí kuželkáři hrají ještě dorážku.

Hraje se soutěž družstev i jednotlivců. V soutěži družstev startují pětičlenná smíšená družstva, do výsledku se počítají čtyři nejlepší výkony. Podle stupně zrakového postižení jsou hráči rozděleni do tří kategorií B1, B2 a B3. Hráč kategorie B1 k dosaženému výkonu má přípočet 25 procent, hráč kategorie B2 pět procent, hráč kategorie B3 nemá přípočet. Ženy ve všech kategoriích mají přípočet pět procent.

V soutěži družstev se hraje 1. a 2. liga. Družstvo SK Slavia Praha je účastníkem 1. ligy.

Ti hráči, kteří splní limity (dva náhozy) pro první nebo mistrovskou třídu, mají právo účasti na mistrovství republiky jednotlivců.

Hráči kategorie B1 (nevidomí) a kategorie B2 (prakticky nevidomí) hrají z místa obouruč, koule jim podává a o kvalitě hodu informuje asistent. Hráči kategorie B3 hrají s rozběhem.

Klasickou disciplínou je 100 hodů do plných, na každé dráze 25 hodů. Každý hráč má k dispozici čtyři zkušební hody.

Info

Každý čtvrtek od září probíhají od 16 do 18 hodin tréninky na moderní čtyřdráhové kuželně SK Slavia. I když je docházka hráčů velmi dobrá, přesto jsou dveře do kuželny i pro další zájemce otevřené, bližší podrobnosti u předsedy oddílu Jiřího Reichela, tel.: 221 46 21 77 (redakce) nebo 272 91 59 69 (byt).


Atletika   Goalball   Běžecké lyžování   Sjezdové lyžování   Plavání   Showdown   Tandemová cyklistika  
Případné dotazy a připomínky
Zpět na úvod